top of page
d96be92e-4dc5-42d3-9780-16e706c7be6c.JPG

Belgesel film, Sinan'ın ENDOPHASIA projesiyle birlikte dönüşmekte olan yaşamını konu edinmektedir. Katılımcı bakış açısıyla çekilecek olan belgeselin ana odağı Sinan ve Gökçe'nin kendi aralarında yarattıkları dilin, afazinin sınırlarını nasıl esnettiğidir.

ENDOPHASIA projesinin ilk provaları ile başlamış olan çekimler iki ana aksta ilerleyecektir. İlk aksta projenin üretim süreçlerine odaklanılacak ve üretimin tüm aşamaları ve bileşenleri dokümante edilecektir. Farklı disiplinlerden sanatçıların üretim süreçlerine de odaklanılacak olan bu ilk aks, canlı performansın çekimiyle son bulacaktır.

İkinci aksta ise Sinan'ın geçmiş hikayesine, afazi rahatsızlığına ve Gökçe'nin yaptırdığı egzersizlerle başlayan iyileşme sürecine odaklanılacaktır. Hikayenin bu aksı için Sinan'ın ailesi ve arkadaşlarıyla röportajlar yapılacak, Sinan'ın günlük hayatına yer yer dahil olunacak, proje ile birlikte yaşanan değişimin tüm aşamaları gözlemlenecek, afazi konusunda uzman olan nörologlar ve dil terapistleri ile görüşülecektir.

bottom of page